Ana Sayfa
Duyurular
Fakültemizin 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni Coşkuyla Kutlandı
Fakültemizin 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni Coşkuyla Kutlandı

Fakültemizin 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni Coşkuyla Kutlandı

Fakültemizin  2017-2018 Eğitim- Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni 03 Temmuz 2018 Salı günü gerçekleştirildi.

Spor Bilimleri Fakültesi Sahasında düzenlenen mezuniyet törenine Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Hamza AL, öğretim üyeleri, idari personel, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Törende bir konuşma yapan Prof. Dr. Hamza AL, “Değerli velilerimiz bugün hepimiz için oldukça anlamlı bir gün. Öğrencilerimizi uluslararası eğitim müfredatlarına uyumlu olarak, çağdaşlarıyla yarışabilecek düzeyde,  sağlam bir alt yapı ile donatılmış, analitik düşünme ve çözüm üretme yeteneklerine sahip, ne istediğini bilen, kendine güvenen yetkin bireyler olarak yetiştirmeye çalıştık. Tüm bunları akademik geleneklerden kopmadan, çağın geleneklerini takip eden güçlü öğretim üyesi kadromuzla yaptık.

Dekanlık olarak bizler de öğrenci dostu bir yönetim sergiledik ve hep öğrencilerimizden yana bir tavır aldık. Özgür bir ortamda daha yetkin ve donanımlı bireyler olmaları için çaba gösterdik. Eğitim faaliyetlerinin yürütülmesinde bölümlerimizin göstermiş olduğu çaba her türlü takdirin üzerindedir. Bu vesileyle değerli öğretim üyelerimize, bölüm yöneticilerimize ve bütün çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.

Sevgili Öğrenciler;

Erdemli ve başarılı bir hayat ve iyi bir kariyer temennisiyle, hepinizi bir kez daha selamlıyorum. Umarım kimliğinizin bir parçası haline gelen Üniversitemizle olan bağınızı, hep güçlendirerek devam ettirirsiniz. Mezuniyetiniz hayırlı, bahtınız açık olsun.” diyerek sözlerini bitirdi.

Konuşmaların ardından bölümlerinde dereceye giren mezunlara bölüm öğretim üyeleri tarafından plaket ve hediye takdim edildi.

Fakültemiz dönem birincisi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümü öğrencisi Aykut ÖZTAŞ oldu.

Tören, mezuniyet yemini ve kep fırlatılması ile sona erdi.

Fakültemiz mezuniyet töreninin ardından 05/07/2018 Perşembe günü 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında Üniversite genelinde dereceye girenler ödüllerini aldı.

Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Genel Mezuniyet Töreni'nde Fakültemiz birincisi, Üniversite ikincisi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü öğrencisi Aykut ÖZTAŞ, belgesini ve ödülünü Sakarya Milletvekili Ümit DİKBAYIR ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Musa EKEN’ in elinden aldı.

Öğrencilerin mezuniyet yeminini okumaları ile devam eden program, kep atma töreni ile sona erdi.

Başta dereceye giren öğrencilerimiz olmak üzere mezuniyete hak kazanan bütün öğrencilerimizi tebrik eder, bundan sonraki öğrenim hayatlarında ve meslek yaşamlarında başarılar temenni ederiz.